19.10.2008 se jel předposlední závod našeho kalendáře 08.Jelo se do Miřetic a ukázli jsme se jak nejlíp to šlo a napovrch se ukázalo naše neustálé snažení o masové zvedání výkonu našich srojů.....
Když se ráno dostavil náš konvoj, který čítal 5 aut a 9 motorek do depa, tak se trať ukázala až nad očekávání drsná a pojem ,,po louce´´ to asi nesplňovalo, ale nakonec se trať ukázala jako velice kvalitní.Ukázalo se tady kdo umí jezdit a konečně jsme mohli využít naše dovednosti z naší místní tratě.
Po startu nás hned čekal záludný dvoják, který se musel jezdit hodně opatrně.Potom pár esíček z kopce, pěkná roleta, skok.Po skoku se jelo z kopce do močáliště, potom po hrázi rybníka a zpět k prostoru stratu, kde byli dobré vracečky a skoky, na kterých bylo dost šancí na předjetí.
V kvalifikaci jsem zajel slušné 12.místo dohromady se speciálama, táta byl 11. a náskok na mě měl 2 desetiny.Venca se kvalifikoval na 29. místě.
Na startu jsem zaspal.Nebo ne já, ale něktěří intelektuálové vyrazili ještě před výstřelem a proto sem byl vzadu...asi po polovině závodu jsem se držel na 3.místě a pořád zrychloval...poté mě někdo bloknul v zatáčce a ustlal sem si.Porpadnul jsem se asi o 7 míst a rychle jsem to doháněl.Nakonec jsem předjel druhého závodníka a dojel jsem na druhém místě se ztráto 15ti sekund na vedoucího člena závodu.Venda dojel na slušném 9.místě a byli jsme spokojeni.
A to už přišel na řadu závod speiálů, ve kterém táta i přes to, že výkonem motocyklu nepřečníval ani před čtvrtinou závodníků, se dokázal probojovat na celkové 9.místo z celkových asi 17.jezců.
Nakonec se ale v závodě klasiků konala diskvalifikace prvního závodníka, prý kvůli tomu, že skopával ostatní jezdce.Dostal jsem se tedy díky tomu na 1.příčku a Vena na 8mou.
Byl to skvěle strávený den a konečně taky jednou úspěšný: celkové výsledky tedy jsou: Filip Kohout 1.místo třída klasik, Václav Čamra 8.místo třída klasik, Lukáš Kohout 9.místo třída speciál...Všichni jsme se umístili v první desítce a to je určitě úspěch.
Doufám, že nám vše vyjde i v Košicích, a že se zimní závody povedou kvalitně uspořádat.
Pár fotek:
KLASIK
Výsledky:
1.
38
Filip Kohout
2.
65
Kadeřábek Ondřej
3.
7
Sommer Jiří
4.
32
Bartoš Vladimír
5.
19
Brožek Jan
6.
40
Dvořák David
7.
12
Novák Pavel
8.
36
Čamra Václav
9.
11
Novák Pavel
10.
29
Štěpánek Jan
11.
25
Hladílek Ladislav
12.
2
Jakoubek Josef
13.
8
Holešovský Vladislav
14.
60
Krejcárek Karel
15.
66
Eichler Petr
16.
74
Kotrč Michal
17.
50
Růžičková Andrea
18.
22
Vesecký Matyáš
19.
68
Aigrman Miloš
20.
45
Nadbal Vojtěch
21.
49
Račanský Martin
22.
35
Staněk Jan
23.
42
Míka Petr
24.
57
Müller Tomáš
25.
21
Pěkný Zdeněk
26.
70
Krejčí Petr
27.
4
Jenšík Petr
28.
18
Urbánek Lukáš
29.
52
Hájek Stanislav
30.
30
Stibůrek Antonín
31.
31
Stibůrek Martin
32.
3
Ajgrman Ondřej
33.
1
Filip Pavel
34.
54
Müller Vojtěch
35.
39
Kordina Zdeněk
36.
67
Slavík Jaroslav
37.
51
Růžička Petr
38.
53
Růžička Jan
39.
46
Lalouček Jan
40.
17
Breburda Martin